Uygun Fiyatlı Ergonomik Oyuncu Koltukları

Bilgisayar oyunu oynayan kişiler için oyuncu ekipmanları önemlidir. Oyun ekipmanları arasından belki de en önemli olan şey ise oyuncu koltuklarıdır. Oyun oynayan kişilerin oyun süresince saatlerce oturdukları düşünüldüğünde oyuncu koltuklarının iyi olması gerekmektedir. Oyun süresince konforun iyi olması gerekmektedir. Rahatsız bir koltuk ile oyuncular oyunlarına tam konsantre olamamaktadırlar. Konforu sağlamak için ise ergonomik oyuncu koltuğu olması gerekmektedir. Piyasada birçok fiyatta ve özellikte oyuncu koltukları bulunmaktadır. Oyuncu koltuğu alınırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Buna ilk örnek ise rahatlıktır. Oyun başında saatler geçirildiği için oyuncu koltuğu alınırken ilk dikkat edilmesi gereken özellik rahatlık olmalıdır. İkincisi ise uygun fiyat olmaktadır. Aynı zamanda koltuğun uygun fiyatta olması da avantaj sağlamaktadır.

Ergonomik Oyuncu Koltukları Çeşitleri

Ergonomik oyuncu koltuğu birçok çeşitte bulunmaktadır. Özellikleri ile birlikte en iyi ve uygun fiyatlı oyuncu koltukları şu şekilde sıralanabilmektedir;

Xdrive Oyuncu Koltuğu

 Xdrive markasının hemen hemen her profesyonel ya da amatör oyuncu bilmektedir. Oyuncu koltuğu alınırken tercih edilen markaların başında yer almaktadır. Bu oyuncu koltuğunun 180 cm boyu bulunmaktadır. Ve maksimum 100 kilo taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok renk seçeneğinin bulunması ile birlikte herkesin zevkine hitap edilecek koltuk kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Xdrive oyuncu koltuğu kaliteli bir deriden yapılmıştır. Bu nedenle uzun yıllar kullanılabilecek sağlam bir yapıya sahiptir. Boyun ve bel desteği de bulunmaktadır. Oyuncu koltukları arasından fiyatı bir tık yüksek olan bir koltuktur. Fakat fiyat performans olarak bakıldığında alınabilecek bir oyuncu koltuğudur.

Herman Miller Embody

 Herman miller embody hem oyuncu koltuğu hem de çalışma koltuğudur. Bu nedenle her iki amaç içinde kullanılabilecek özelliktedir. Oyuncu koltukları arasından en yüksek fiyata sahip olan bir koltuktur. Fakat özellikleri ile bu fiyata tamamen değmektedir. Koltuğun ergonomik bir tasarımı olmasından dolayı son derece rahat ve konforludur. Sırt desteği bulunmaktadır. Sırt desteği ile birlikte oturulan şekli almaktadır. 130 kilo taşıma kapasitesine sahip son derece sağlam bir koltuktur. Ergonomik oyuncu koltuğu listesinin en başında yer almaktadır.

Xprime One

Xprime One oyuncu koltukları oyuncu koltukları arasından en uygun fiyata sahip olanlardır. Düşük fiyata sahip olmalarına rağmen son derece rahat koltukları bulunmaktadır. Birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Farklı kilo ve boya göre tasarlanan birçok çeşidi bulunmaktadır.

Türksit M3

Çok uygun bir fiyata aralığında olan bu koltuk fiyat performans olarak oyuncuları tatmin edebilmektedir. Güzel bir görseli olmasından dolayı çok tercih edilen bir koltuk modelidir.

XFLY Vendetta

Xfly Vendetta oyunculara birçok renk seçeneği sunmaktadır. Tasarımı oldukça iyi olan bu oyuncu koltuğu fiyat olarak orta segmentte yer almaktadır. Ergonomik oyuncu koltuğu olmasından dolayı oyuncuların sıklıkla tercih ettikleri bir markadır. Bel kısmında lastikli bir yastığı bulunmaktadır. Bu da oyuncular için oyun sırasında rahatlatıcı bir özelliktir.

Calitte Titan TT

 Destekli bir bel yastığı bulunmaktadır. Kırmızı ve siyah renklere sahip olmasından dolayı son derece şık durmaktadır. Ergonomik bir tasarımı bulunmaktadır. Fiyat olarak orta segmentte yer almaktadır. Dayanıklı ve kaliteli malzemeli bir üründür.

Boosting

 Renk seçeneği olarak diğer oyuncu koltukları markalarından farklı bir renk skalası bulunmaktadır. Beyaz ve sarı renklere sahip olmasından dolayı diğer oyuncu koltuklarından farklı durmaktadır. Ergonomik oyuncu koltuğu olarak bilinmektedir. Ayak kısmında yer alan kaydırmaz pedler sayesinde oyun sırasında herhangi bir rahatsızlık vermemektedir.

Oyuncu Koltuğu Alınırken Nelere Dikkat Edilir?

Oyuncu koltuğu, oyun oynayan kişiler için oldukça önemlidir. Oyun süresince oyuncular rahat olmak istemektedirler. Bu nedenle koltuk seçerken özenle ve dikkatle seçmektedirler. Oyuncu koltuğu alınırken dikkat edilmesi gereken şeyler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • 360 derece dönebilen özellik
  • Boyun ve bel desteği
  • Yaslanabilirlik
  • Yükseklik ayarı
  • Ayak desteği
  • Ayarlanabilir kolçaklar

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir