Oyun Tutkunları İçin En Uygun Fiyatlı 10 Oyuncu Klavyesi

Oyuncular için olmazsa olmaz şey klavyelerdir. Klavyeler oyun oynayan oyuncular için oldukça önemli bir araçtır. Klavyeler oyun sırasında performansı oldukça etkilemektedir. Bu nedenle oyuncular klavye alırken klavyenin özelliklerine çok dikkat etmektedirler. Farklı özellikte ve farklı fiyatlarda birçok klavye çeşidi bulunmaktadır. Oyuncular klavye alırken fiyatına da dikkat etmektedirler. Fiyat performans olarak oyuncuların beklentilerini karşılayabilecek birçok marka klavye bulunmaktadır. Bu yazımızda iyi ve uygun fiyatlı klavyeler hakkında bilgi vereceğiz.

Uygun Fiyatlı Klavyeler

Gamebooster G76K

Klavyeler içerisinde hem kaliteli hem de en uygun fiyatlı olan seçenek gamebooster g76k modelidir. Bu klavye yarı mekanik özelliktedir. Ve oyun oynarken mekanik hassasiyeti hissedilebilmektedir. Fiyat performans olarak oyuncular için tüm beklentileri karşılayabilmektedir. Aynı zamanda tuşların hassasiyeti ve hızı oldukça başarılır. Oyuncu klavyesinden istenilen hemen hemen tüm özelliklere sahiptir. Ve uygun fiyatlı klavyeler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Logitech G213

Logitech’n klavyesi yarı mekaniktir. Ve diğer klavyeler gibi tuşlara basıldığında çok fazla ses çıkartmamaktadır. Son derece sessiz bir tasarımı bulunmaktadır. Bu özelliğinin yanında bilek desteği de sunmaktadır. Böylece oyuncular için oyun esnasında bir konfor sunmaktadır. Klavye üzerinde her klavyede olmayan geri, oynat, ileri ve durdur gibi butonları bulunmaktadır. Dayanıklılık olarakta fiyatına göre iyi bir performans göstermektedir. Ayrıca suya karşı da dayanıklılığı bulunmaktadır.

Corsair K55

Corsair markası zaten oyuncular için birçok türde ürün sunmaktadır. Klavye de bu ürünlerin arasında yer almaktadır. Oldukça kaliteli bir markadır. Klavye RGB ışıklandırması ile güzel bir görsele sahiptir. Aynı zamanda bilek desteği ile oyun esnasında rahatlık sağlamaktadır.

Gamebooster G9 Blade

Diğer klavye modellerinden tasarım olarak farklı olan bu klavye gri bir zemin üzerine siyah tuşlar ile birlikte hoş bir tasarım sunmaktadır. RGB ışıklandırması bulunmaktadır. Tasarımı dolayısı ile oyun esnasında oyunculara rahatlık vermektedir. Uygun fiyatlı klavyeler arasında orta segmentte bir üründür.

Razer Cynosa Chroma

Razer markasının diğer ürünleri gibi klavyeleri de oldukça kaliteli ve dayanıklıdırlar. Suya karşı dayanıklılığı bulunmaktadır. RGB renkleri ile tuşlardaki ışıklandırma ile hoş bir görseli bulunmaktadır. Mekanik tuşları bulunmamasından dolayı son derece sessiz ve sadedir. Kauçuk malzemesinden üretilmesinden dolayı terleme önleme özelliği bulunmaktadır.

Hyperx Alloy FPS

Bu klavye dünyanın en hızlı mekanik klavyesi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle oldukça iyi bir klavyedir. Hızı dışında kullanışlı olması ve dayanıklılığı ile oyuncular tarafından oldukça tercih edilen bir klavyedir. İnce bir tasarımı bulunmaktadır. RGB renk seçenekleri vardır. İstek doğrultusunda klavye rengârenk bir hale getirilebilmektedir. Uygun fiyatlı klavyeler arasında alt sıralarda yer almaktadır.

SteelSeries Apex 5

Son derece kaliteli bir klavyedir. Klavyenin sağ üst kısmında bir LED ekranı bulunmaktadır. Bu ekran sayesinde gifler oynatılabilir, yazı yazılabilir ya da oyun bildirimlerine bu kısımdan ulaşılabilmektedir. Çıkıp takılabilen bir bilek desteği bulunmaktadır. Bu sayede isteyen bilek desteğini çıkartarak kullanabilmektedir. Son derece konforlu bir klavyedir.

Corsair K68

Corsair markasının farklı bir modeli olan bu klavye diğerine göre fiyat olarak daha pahalıdır. Fakat özellikleri bakımından da daha üstündür. Kaydırmaz bantları ve kaliteli tuş dizimi ile kullanışlı bir klavyedir. Tuşlar birbirine yakın olduğu için kullanımı çok rahat olmaktadır. RGB renkleri ile hoş bir tasarım sunmaktadır. Aynı zamanda 1000 Hz’e kadar tepkime hızı bulunmaktadır.

Asus ROG Strix Scope X802

Uzun yıllar klavye değiştirmeden kullanmak isteyenler için harika bir üründür. Konforlu bir bilek desteği bulunmaktadır. Boyut olarak diğer klavyelerden küçüktür. RGB ışıklandırma özelliği bulunmaktadır. Uygun fiyatlı klavyeler arasında alt sıralarda yer almaktadır. Fakat fiyatı uzun yıllar kullanılabilecek olması düşünüldüğünde gayet makul olmaktadır.

Steelseries Apex Pro

Fiyat olarak bu klavyeler arasında en pahalı olan klavyedir. Fakat fiyat performans olarak son derece dengelidir. Dayanıklılığı, tasarımı ve konforu açısından tüm beklentileri karşılayabilmektedir. LED ekranı bulunmaktadır. Mıknatıslı bilek desteği vardır. Özellikleri bakımından kusursuza yakın bir klavyedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir