Oyun Tutkunları İçin En Uygun 10 Oyuncu Mouse

1. Trust 22090 Gxt 108

Kumaş kablolu ve ışıklandırmaya sahip en uygun fiyatlı mouselardan biridir. DPI değeri 600-2000 arasındadır. Tepki sürelerinin beklentileri karşıladığı kaliteli ürünlerden birisidir. İki metrelik kablosu ve altı adet atanabilir tuşu ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını rahatça karşılar. Uygun fiyatı ile birçok bütçeye hitap eden marka oyun dünyasına yeni giriş yapmış oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

2. Rampage SMX-G72

DPI tepki süresi 800 ve 4800 arası olan Rampage marka mouselar fiyat ve performans karşılaştırılması yapıldığında diğer markaların önüne geçmektedir. Markanın sunduğu ürünler hem uygun fiyatlı hem de kaliteli. SMX-G72 model mouseda iki adet DPI tuşu ve bunların haricinde üç adet atanabilir tuş yer almaktadır. Ergonomik yapısıyla ele tam oturan mouse rahat bir kullanım deneyimi sunmaktadır. LED ışıklara sahip olan mouseun tuş ataması uygulama sayesinde oldukça kolay yapılabilmektedir.

3. MSI Interceptor Ds B1

Bu modelin DPI değeri 1600. MSI Interceptor Ds B1 model mouselar optik okuyucuya sahiptir ve mouseun altında takılıp çıkarılabilen ağırlıkları bulunmaktadır. Ağırlıkların çıkarıp takılabilir olması mouseun elinize göre ayarlanmasına yardımcı olur. Altın kaplama USB girişi sayesinde tıklama optimizasyonu yüksek bir oyuncu mouse modelidir. Sert plastikten üretilen mouseun kablosu da plastiktendir.

4. Logitech G102

Giriş seviyesindeki oyuncular için tasarlanan bu model fiyat aralığındaki en iyi ürünlerden birisi. DPI değeri 200 ve 8000 arasında değişen model kendi uygulamasına sahip. Bu uygulama ile tuşlarına komut atayabiliyor ve renklerine karar verebiliyorsunuz. Oldukça uzun ömürlü olan bu model birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Mouse için olumsuzluk yaratacak tek özelliği diğer modellere göre nispeten daha küçük olması.

5. HP Omen SteelSeries

Fazladan uygulama indirme ve kurulumu yapmadan tuşlarına renk ve DPI ayarları yapabilmek bu modeli alternatiflerinin önüne çıkarmaktadır. DPI değeri 800 ve 12000 arasında değişir. Hassasiyeti ve kavrama noktaları ile rahat bir kullanım deneyimi sunan bu model de değiştirilebilen ağırlık noktalarına sahip. Bu özelliği sayesinde mouseu elinize uygun hale getirebilirsiniz. Mouse oldukça kullanışlı ve pratik.

6. Razer Deathadder 6400

Oyuncuların en çok canını sıkan konulardan birisi oyuncu mouse ayarlarının bozulmasıdır. Model bu sıkıntının önüne geçebilmek için DPI tuşunu mouseun alt kısmına almıştır. DPI değeri 800 ve 6400 arasında olan bu model kablosu ile birlikte kauçuk plastikten üretilmiştir. Bu durum mouseun ömrünü uzatırken sade tasarımı da estetik bir algı oluşturur.

7. Steelseries Rival 300s

Birçok oyuncu tarafından tercih edilen bu mouse plastik kabloya sahip olması ve alternatiflerinden daha hafif olması dışında neredeyse kusursuz bir ürün. DPI değeri 200 ve 7200 arasında. Tasarımı sayesinde kullanmadığınız parmaklarınızın hakimiyetini daha da arttıran bu oyuncu mouse oldukça hassas tepki süresi ile dikkat çekmektedir.

8. Logitech G402

Bütün bütçelere uygun ürünlere sahip olan Logitech markasının bu modeli birçok oyuncu tarafından güvenle tercih edilmektedir. DPI değeri 240 ve 4000 arasında değişir. Ortalama bir ağırlığa sahip olan bu üründe kontrol hakimiyetini yükseltmek için farklı bir tasarıma gidilmiştir.

9. Zowie S2

Çoğu e-spor takımı ve bireysel oyuncular tarafından tercih edilen bu model dengeli ağırlığı ve iyileştirilmiş yan tuşları ile alternatiflerinden öne çıkar. Kablosunun esneme payı ve kalitesi yüksek seviyede olan bu model elinizi yormamanızı sağlamaktadır.

10. Logitech G903

Sonradan eklenebilir ağırlıkları ve ek tuşlar ile birçok farklı deneyim sunan bu model kablolu veya kablosuz bir şekilde kullanılabilmektedir. DPI değeri 400 ve 12000 arasında değişmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir